SVJETSKO PRVENSTVO

ZRSR :: SPORT :: RUKOMET

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

SVJETSKO PRVENSTVO

Postaj  Dare on sub vel 07, 2009 9:45 pm

Nakon dugo vremena da se malo oglasim i da krenemo sa postovima na ovom forumu.
Završeno je svjetsko prvenstvo u rukometu koje se održalo kod nas u Hrvatskoj.
Najprije da nabrojim lijepe stvari koje su se događale: dečki su odlično igrali, imali su odlične rezultate (do finala), organizacija cijelog turnira je bila izvrsna, sagradile su se predivne dvorane, atmosfera na našim utakmicama je bila veličanstvena, "Morska vila" na kraju svake utakmice mi je mamila suze na oči, srebrna medalja je velik uspjeh. Još nešto ... otkrivene su nove mlade, buduće zvijezde svjetskog rukometa a to su Duvnjak i Čupić.
Loše stvari koje su se dogodile su: ona brljanja sa zastavama u Zadru, problemi sa podlogom u polufinalu i na kraju da spomenem to kobno finale. Ovo je moje osobno mišljenje ... suđenje je bilo loše ali nije utjecalo na rezultat, suci su samo oštetili samu priredbu finala sa svojim lošim, neautoritativnim i nespremnim suđenjem. Mislim da oni sami nisu krivi za to nego komisija ili neko tijelo u IHF-u koje ih je delegiralo. Ja to konstatiram onako sa strane kao gledalac i kao rukometni radnik ali činjenica je i sljedeća da javnost a u ovom slučaju konkretno ja sam ne raspolažem sa pravim informacijama o tome što se sve događalo iza kulisa samog prvenstva dakle kakve su se sve igre igrale oko toga tko će svirati finale svjetskog prvenstva. Bez obzira na sve, odabrali su lošu opciju, jer da su finale sudili iskusniji suci, tko zna kako bi završilo ???
Možda bi mi bili zlatni, a možda bi i izgubili sa većom razlikom ??? Teško je sada na ovakav način bilo što tvrditi ali je činjenica samo jedna da su suci oštetili finale svojim lošim suđenjem. Toliko o suđenju.
Dalje, Lino Červar je pogriješio u nekoliko stvari ... nabrajam ih onako kako mi padaju na pamet a ne po važnosti .... na lijevo krilo stavio je Šprema koji je zabio par golova i falio puno. Hrvatin je cijelo prvenstvo igrao jako dobro i za finale ga nije stavio niti na klupu. Što se tiče Šprema, to svi zanju pa i Lino, da taj dečko odlično igra i atraktivno za publiku i da može napraviti čuda kad mu ide, ali desi se često i da mu ne ide dobro i da tada zna zabljati masu lopti. Iz tog razloga je trebao imati Hrvatina na klupi jer je taj dečko pokazao da je vrlo pouzdan i zahvalan igrač, da ne troši puno lopti i da zabije kad treba.
Dalje, Metličić je igrao jako loše - dakle gdje su drugi desni vanjski pucači bili ??? Gdje je bio Buntić, gdje je bio Kopljar ??? Mislim da je Buntić tada trebao dobiti priliku jer taj dečko se ne boji i ima muda, dakle može igrati protiv svakoga. No, Červaru je u jednom trenutku na mjestu desnog vanjskog pucača igrao omaleni Zlatko Horvat ???? dečko koji je inače dobro desno krilo (btw koji uopće nije dobio priliku iz razloga što je Čupić tu odigrao maestralno), ali da sa visinom od metar i pol igra vanjskog pucača dok u obrani stoje mrcine poput Karabatića i Dinarta .... smiješno. Nadalje, Valčić i Duvnjak su se sakrili u mišju rupu , Balić je sav izrauban i izpovređivan dok su jedini Lacković i mali Čupić odigrali dobro. No to je premalo za goropadne Francuze.
I još jedna opaska na Červarov rad, potjerao je iz reprezentacije Sulića (da pitate Linota vjerojatno bi rekao da se Sulić sam izbacio). Vori je bio na kraju najbolji igrač na prvenstvu (ili najkorisniji što je isto) ali čovjek je igrao svaku utakmicu 60 minuta zbog toga što nije imao zamjene. Vidjelo se na kraju protiv jakih Francuza da je falio jaki Sulić da ga malo odmijeni.
Rezime svega na kraju je da je srebro zaista uspjeh, jer se drugi na svijetu ne postaje svaki dan. Iako je žal za zlatom još veća kad znamo da smo mi i nekadašnji DDR jedini od domaćina svjetskih prvenstava koji ga nismo osvojili. Utješna je također činjenica da imamo neke nove klince koji će u budućnosti osvajati nove medalje za Hrvatsku, prije svega mislim na Duvnjaka koji je jedan od najboljih mladih, nadolazećih zvijezda, Čupića koji je pokazao svu raskoš svoga talenta, još bi tu spomenuo malog Štrleka koji je povrijeđen i koji će se još dokazati, našeg golmana Pešića koji se također treba dokazati i ostali mladi igrači koji kucaju na vrata reprezentacije.
Još nešto, nama Riječanima ostaje žal za time što nismo imali prilike biti dio tog spektakla ali to je posebna priča za neki novi topic. Basketball
Dare
Admin
Admin

Broj postova : 43
Registration date : 29.03.2008

Korisnički profil http://www.zrsr.uhrs.hr

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

ZRSR :: SPORT :: RUKOMET