VICEVI - MUJO

ZRSR :: RAZNO :: RAZONODA

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

VICEVI - MUJO

Postaj  Dare on pet pro 10, 2010 10:53 am

MUJO NA PLAŽI
Bio Mujo na nudističkoj plaži. Izgorjela mu muda i došao kući i umočio
u čašu sa jogurtom da ih zalječi.
Sve to promatrala Fata kroz ključanicu i kaže sama sebi:
- Alaha mi, umrla bi', a ne b' znala kako se to čudo puni...

OPET MUJO

Stopira Mujo do Zen'ce kad odjednom prolom oblaka i velika oluja.
Gusta kiša. Jadni Mujo ne može videti ni prst pred okom, kad najednom ugleda svetla auta.
Stane auto, a Mujo bez pitanja uskoči u njega, a u autu nikoga.
Polako auto opet krene, Mujo se čudi. Kad ispred njih zavoj i počne se on moliti od panike.
Nije mogao ni mrdnuti od straha, kad najednom pojavi se ruka za volanom i počne okretati.
I tako par zavoja. Mujo više nije mogao izdržati strah, nego iskoči iz auta i otrči do prvog grada, pa pravo u kafanu.
Naruči Mujo rakiju i počne pričati ljudima priču. Vide ljudi sav uplakan, nije ni pijan, mora biti živa istina.
Kad nakon pola sata u istu kafanu uđu Huso i Haso (ljuti k'o risovi) i vide Muju.
Haso će: "Bolan Huso, eno ga onaj što nam je uskoćio u auto dok smo ga gurali!"

Vozi se starija gospođa u gradskom busu i u jednom trenutku joj se omakne tj. pusti zvonimira.
Da bi zamaskirala taj zvuk uhvati da okreće onu šipku za koju se drži, jer škripi prilikom pomjeranja.
Čovjek koji stoji pored nje i koji je sve čuo, obraća joj se diskretno:
-Ni blizu gospođo, ni blizu.

Dođe Mujo kući i sa vrata kaže ženi novost:

"Fato, jesi li čula za novi zakon. Žena koja rodi četvero, dobije penziju!" "Šta veliš? Penziju? A mi imamo samo troje." "Jeste Fato, kasno je da pravimo četvrto. Nego imam ja vanbračnog sina. Hoćeš da ga dovedem pa da imamo četvoro?" "Idi dovedi", pristane Fata.

Ode Mujo i uskoro dovede svog sina, ali kod kuće zatekne Fatu samu. "Fato, gdje su djeca?" "Došli ljudi i odveli svoje."

Dare
Admin
Admin

Broj postova : 43
Registration date : 29.03.2008

Korisnički profil http://www.zrsr.uhrs.hr

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

ZRSR :: RAZNO :: RAZONODA