Svjetsko prvenstvo - Švedska 2011.

ZRSR :: SPORT :: RUKOMET

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Svjetsko prvenstvo - Švedska 2011.

Postaj  Dare on pon sij 31, 2011 4:03 pm

Ovo je prvi post u 2011. godini i naravno o svjetskom prvenstvu u Švedskoj koje je jučer završilo i na kojem je Hrvatska završila na petom mjestu.
Malo sam pročitao post koji sam napisao nakon svjetskog prvenstva u Hrvatskoj 2009. Na kraju sam spomenuo da je dobro u hrvatskom rukometu što su isplivale nove mlade buduće zvijezde, koje će u budućnosti biti okosnica reprezentacije: Duvnjak, Čupić, Pešić i Štrlek.
Niti jedan od njih se nije naigrao - vrhunski !!!!
Duvnjak - bio do prvenstva ozljeđen, Čupić - nije niti bio na prvenstvu zbog ozljede, Pešić - selektor Goluža mu dao priliku tek u zadnje dvije utakmice (iako u ZAgrebu u toku sezone uopće nije branio) ali je na kraju i korektno obranio
i Štrlek - na početku malo odigrao, kasnije - prosjek (možda ga vanjski igrači nisu dovoljno koristili ???)
Naši igrači i selektor u novinama izjavljuju da je peto mjesto uspjeh .... što bih se i ja složio, s obzirom kako su loše igrali i JEST USPJEH. Prije svega da kažem da smo na tom natjecanju igrali jako ružan rukomet, jedostavno nije bilo gledljivo na koji način igrači naše reprezentacije prezentiraju rukometnu igru.
Dalje, obrana je odigrala užasno loše, pitam se zašto su cijelo vrijeme (ili većinom) igrali 6-0 0branu. Gdje je ona poznata 3-2-1 zona koju Hrvati igraju najbolje na svijetu ????
Znam, nema više Kaleba (štrlek u obrani nije ni sjena, mali ni u ludilu ne može odigrati halfa), nema Metličića (ne treba ni objašnjavati kakav je obrambeni igrač), nema Sulića (tu ću samo staviti upitnik ????), nema Dominikovića, nema Špoljarića (ministra obrane) - dakle jedna cijela obrambena postava. Odgovorio sam sam sebi na pitanje - ALI postoji jedno ali ... čemu služe treneri nego da uigraju ekipu, zašto naši nisu uvježbavali zonu 3-2-1.
Pitate se kako to da su golmani branili loše ???
PA znate, kad se igra zona 6-0 a obrambeni igrači na vrijeme ne izlaze na vanjske pucače, golman tu teško šta može skinuti. Dok je obrana 3-2-1 duboka zona i vanjski igrači teško dolaze u zonu šuta, a jedino u šansu dolaze krila ili pivot ... e tu su onda naši golmani dolazili do izražaja.
Mislim da Goluža nije dobar izbor za trenera Hrvatske rukometne reprezentacije - dalje ne bih obrazlagao.
Jedan moj dobar prijatelj je rekao (a nije bio jedini) da od kad je Goluža došao za selektora, da jednostavno više nema gušta gledati naše utakmice - mislim da je sve rekao !!!!!
Za kraj da dam sugestiju - u vjetar - ali nema veze - svaka misao lebdi univerzumom i možda sjedne na plodno tlo:

Maknuti Golužu, zahvaliti se Baliću (odati mu sva moguća priznanja koje postoje jer je dečko to i zaslužio odsadašnjim radom) i vratiti Smajilagića i krenuti dalje u osvajanje novih medalja.

Toliko ....
Dare
Admin
Admin

Broj postova : 43
Registration date : 29.03.2008

Korisnički profil http://www.zrsr.uhrs.hr

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

ZRSR :: SPORT :: RUKOMET